Se afișează postările cu eticheta inima. Afișați toate postările
Se afișează postările cu eticheta inima. Afișați toate postările

sâmbătă, 20 martie 2010

Capricii


Trãiesc în afarã. Atât de în afarã încât simt cã-mi bate inima în spate, şi o aud atât de vag, atât de “ne” a mea aş vrea s-o iau în braţe şi s-o încãlzesc. Sã-i sãrut cu buzele calde fiecare pãrticicã anatomicã pe care nu i-o înţeleg şi nu i-am înţeles-o niciodatã, nu ştiu din ce motive. Poate cei care-i pãtrund structura nu-i pãtrund raţionamentul. Eu mãcar sunt o ascultãtoare îndârjitã. Recunosc cã nu sunt în stare sã ascult pe toatã lumea, am şi eu o selecţie a mea, nu ascult decât ceea ce-mi îmbogãţeşte trãirile. Oare de asta mi se spune visãtoare? M-aş putea obişnui şi cu acest statut dacã aş reuşi sã fac din el o meserie. Aş transforma-o într-o meserie bine plãtitã, pentru cã astfel visul ar fi tot mai lung...

Aş vrea sã fiu acrobatã, sã zbor peste barierele corpului, sã-mi înfãşor picioarele în jurul capului şi mâinile în jurul spatelui, sã-mi dau cea mai alintatã îmbrãţişare atunci când...Dar ce vorbesc? Eu nu ştiu nici sã merg cum trebuie. Îmi distorsionez pânã şi cugetul de fiecare datã.

Ce bine e când îţi simţi inima la locu-i, fãrã sã-ţi întoarcã spatele!